Ohlédnutí za květnem
V neděli 4.5. jsme v LD Chrást již podruhé přivítali Plzeňskou filharmonii se žáky ZUŠ Plzeňského kraje neboli projekt MUZIKANTSKÁ NADĚJE. Kdo koncert navštivil, určitě nelitoval - hudba s průvodním slovem dirigenta Chuheje Iwasakiho nás všechny nadchla.
V uplynulém měsíci proběhla řada absolventských koncertů, další část nás čeká v červnu. Letos uzavírá 1. nebo 2. stupeň našeho studia 31 žáků (což je za posledních 10 let rekordní počet).
Květen ale nabídl ještě řadu dalších akcí a příležitostí pro vystoupení našich žáků:
5.5. - na vítání občánků na OÚ Chrást čtyři naše žákyně zahrály a zarecitovaly.
6.5. a 8.5. - žáci a sbory p.uč. Výrutové vystoupily v Kyšicích na představení knihy Spojenci a dále na Slavnostech svobody.
11.5. - v dýšinském kostele proběhl Koncert mladých kytaristů Plzeňského kraje.17.5. - sbory a Malá muzika zpívaly v rámci Plzeňských dvorků
25.5. - měla třída p.uč. Výrutové vydařený koncert v plzeňské Staré synagoze.
Průvodního slova se zhostila též
V měsíci květnu jsme v hudebce přivítali děti z MŠ Kyšice a MŠ Chrást, v MŠ Dýšina jsme uspořádali dopolední malý koncert. Pro děti z přípravného studia (z Volduch, Oseka, Chrástu i Kyšic) byl určen koncert 19.5. “Představujeme naši ZUŠ” v LD Chrást. Rodiče se svými dětmi měli možnost vidět a slyšet velkou část nástrojů, které lze studovat v naší ZUŠ. Zájemce upozorňujeme, že v počátku června jsou přijímací zkoušky, je třeba vyplnit přihlášku na www.izus.cz.